Jak sladit barvy v obývacím pokoji: 3. část – výrazně barevná sedačka

Výrazné barvy sedaček jsou ideální pro oživení vašeho obývacího pokoje. Neplatí, že jsou určeny pouze pro odvážné – vždyť barevná sedačka dokáže perfektně zapadnout do jakéhokoliv interiéru. Jak ji zkombinovat s bytovými doplňky, si přečtěte v poslední části naší minisérie o ladění barev.

01

Vzorníky našich potahů jsou na množství barev bohaté, výběr té ideální by měl být proto jednoduchý a přirozený. Kromě bohaté palety barev látkových potahů nabízíme několik možností i u přírodní kůže. Všechny materiály, které ve Phase používáme, se vyznačují vysokou kvalitou a vyjma jednoho typu potahu (FLORIDA) jsou všechny omyvatelné. Pokud tedy toužíte po výrazně barevné sedačce, nic vás neomezuje.

I když jsou hitem letošní sezóny bílé a krémové odstíny, ne každý chce následovat tento trend. Mezi našimi zákazníky jsou (kromě šedé, béžové a hnědé klasiky) nejoblíbenější barevné odstíny hořčicová, bordó a tyrkysová. Z fotografií, které nám zasílají, je krásné vidět, jak tyto sedačky dokážou rozzářit každý prostor.

022

U našeho zákazníka můžete vidět kontrast k oblíbené tyrkysové nejen přímo na sedačce, ale i v barvě květináče či deky uložené ve stolku. Zdroj: sedackyphase.cz

Proč „ano“ výrazným barvám?

Domov by měl být veselým místem, kde se cítíte dobře. Přirozeně byste si proto měli vybrat takovou barvu, která vám sedne již na první pohled. Psychologové říkají, že volba barev v našem životě není náhodná a v určitém smyslu odráží osobnost a také náladu.

Tomuto jevu se říká psychologie barev. Nejde přitom jen o teorii, ale o výzkum, o který se opírají zejména tvůrci reklam, módní návrháři nebo designéři prodejen. Každá barva je lidmi podvědomě vnímána v určitém kontextu. Výběr barvy potahu sedačky by měl být také ovlivněn tím, jak nás barvy ovlivňují a jaký pocit chceme v domácnosti vykouzlit.

Výrazná barva sedačky předurčí charakter celé místnosti. Žlutá je například vyjádřením kreativity, veselosti a štěstí. Červená je energická a živelná – v obývacím pokoji může vyvolávat různé emoce a povzbuzovat ke konverzaci. Modrá poskytuje pocit bezpečí, čistoty a pohody domova. Zelená je zase nejpříjemnější pro lidské oko. Podvědomě nás uklidňuje a evokuje přírodu a čerstvost. Některé teorie dokonce říkají, že podporuje logické myšlení. Toto je však jen zlomek barev, které najdete v nabídce našich potahových materiálů, stačí nahlédnout a vybrat si.

Kontrasty vs. tón v tónu

Bílá a černá jsou koncové barvy barevného spektra – vybrat k nim barvu doplňků proto většinou nebývá problém. Co však dělat, pokud je barva sedačky zavazující svou dominancí? Na výběr máte dvě cesty. Buď se rozhodnete vybrat k barvě potahu dokonalý kontrast podle principu barevného kola, nebo zvolíte tzv. tón v tónu, tj. budete si hrát s různými odstíny barvy na sedačce.

033

Tón v tónu v pastelových barvách – několik odstínů a jeden velký soulad. Zdroj: eshop.sedackyphase.cz

U našich zákazníků můžeme najít oba způsoby. Populární je například ladění modré a žluté v různých zajímavých odstínech, zejména hořčicová a tyrkysová (tyrkysová sedačka a žluté polštáře nebo naopak). Toto spojení je v současnosti velmi moderní, ale pokud hledáte něco decentnějšího s nádechem luxusu, vyzkoušejte kombinaci žluté a tmavohnědé se zlatými odlesky. Tou jsme se inspirovali i my a vytvořili několik doplňků v tomto tónu, které můžete najít v našem e-shopu.

Kolekce FRESH OCEAN zase respektuje zásadu tón v tónu a zároveň do interiéru vnáší nádech kontrastu modré a šedé ve spojení s metalickými doplňky.

04

Kolekce FRESH OCEAN. Zdroj: eshop.sedackyphase.cz

Přírodní materiály a kov

Jedním z nejdůležitějších doplňků sedačky jsou polštářky. Právě při jejich výběru byste měli dbát na volbu té správné barvy, protože jsou s gaučem v „nejtěsnějším“ kontaktu. Nezapomínejte ani na ostatní doplňky v obývacím pokoji, které sice na první pohled mohou vyznít jako zbytečné lapače prachu, ale dokážou vykouzlit krásnou atmosféru v obývacím pokoji a oživit i nudnou polici nebo prázdný konferenční stolek.

V našem e-shopu najdete několik různých typů doplňků, které se od sebe liší nejen tvarem, ale zejména materiálovým zpracováním. K barevným sedačkám můžete zvolit buď ty, které imitují přírodní materiály jako dřevo, nebo spíše kovové, jež jsou velmi moderní a nepřehlédnutelné. Inspiraci můžete načerpat i z těchto obrázků:

05

Kov dodává interiéru punc luxusu a rozzáří každou moderní domácnost. Zdroj: eshop.sedackyphase.cz

06

Doplňky imitující dřevo působí spolu se žlutou sedačkou harmonicky a útulně. Zdroj: eshop.sedackyphase.cz

Natália Pechová
Natália Pechová grafik

„Práce ve firmě je pro mě velkou výzvou a zároveň místem, kde se mohu realizovat a pracovat na sobě. Pracuji na vytváření propagačních materiálů, které reprezentují sedačky Phase“

Relax si vychutná zejména s tužkou a papírem

Share on Facebook55Share on Google+0Pin on Pinterest0

Proč je u nás nákup tou správnou volbou?

Na vaší spokojenosti nám velmi záleží! Neustále pracujeme na tom, abychom Vám poskytli ty najodbornejšie informace a služby. Ujistěte se, že sedačka Phase je pro Vás tou správnou volbou ...

Proč je u nás nákup tou správnou volbou?

Jaké odstíny budou letos tvořit trendy domácností?

Barva roku 2017, kterou každoročně vyhlašuje Pantone – mezinárodně uznávaný institut barev –, je už jistý čas známa...

Jaké odstíny budou letos tvořit trendy domácností?
Natália Pechová
Natália Pechová