Inspirujte se německými trendy v bydlení

Myslíte si, že vaše bydlení je “in” a drží se nejnovějších trendů? Raději si to ověřte! Přinášíme vám tipy z letošní výstavy nábytku imm v Kolíně nad Rýnem.

1. Pohodlí nadevše
Hlavním heslem veletrhu se stala útulnost. Hranaté sedačky nahrazují zaoblené rohy a interiér je celkově “domáčtější”, čemuž pomáhají i použité doplňky. Polštáře, podušky a deky nejrůznějších barev a designů vytvářejí osobité, pohodlné bydlení. Čisté linie jsou změkčené ručně vyrobenými doplňky, v módě je prošívání a kombinace různých materiálů. Cílem uspořádání prvků v interiéru je vytvořit příjemný, zabydlený dojem, kterého základem je ovšem kvalitní sedací souprava.

IMG_1019 IMG_1034 IMG_1037

2. Příjemné materiály
V duchu útulného interiéru se nesou i materiály použité při doplňcích, podlaze, či jednotlivých kusech nábytku. Trendem jsou přírodní materiály, zejména vlna a dřevo. Právě díky nim nabude vaše obydlí nádech pohodlí a komfortu. Oblibě se však stále těší i kov, zejména zlato a měď.

3. Černá je in, pastelové barvy také
Barva nábytku se už dávno neomezuje pouze na přirozenou barvu dřeva. In je momentálně nadčasová černá, samozřejmě s mírou. Dejte do něj jeden výrazný prvek, například sedačku, či jednu ze stěn a doplňky laďte do pestrých pastelových barev. Hitem je oranžová, růžová, nebesky modrá nebo žlutá. Zaujme také kombinace černé a “nečerné” barvy přímo v jednom vzoru. Pokud je černá přece jen pro vás příliš temná, stejně dobře budou vypadat i tmavší odstíny šedé.

IMG_0983 IMG_0996 IMG_1036

4. Místo pro pracovnu
Faktem je, že v rychlém tempu dneška se ne vždy daří oddělovat práci a soukromí. Proto je třeba si v domácnosti vytvořit “koutek” pro práci či studium, ve kterém se budete dobře cítit a který i vizuálně zapadne do zbytku interiéru. Masivní dřevěné stoly se spoustou zásuvek a odkládacího prostoru jsou už dávno out. Dnes na práci stačí notebook, praktickým moderním řešením jsou proto ergonomické stoly a židle, které se přizpůsobí vaší výšce či poloze. Při práci se budete určitě lépe cítit a vaše záda nebudou trpět.

5. Inteligentní dům budoucnosti
Kromě pohodlí je důležitým prvkem moderního bydlení podle letošních německých trendů i praktičnost. Už i v Česku známe ideu inteligentního bydlení, i když ještě nebývá ve velkém aplikovaná do praxe. Realitou je však například centrální řízení osvětlování či ventilace, kamerový systém s alarmem nebo optimalizace světelných a teplotních podmínek před spaním. Systém inteligentního bydlení se zkrátka hlásí o slovo stále více.

IMG_1186 IMG_1170 IMG_1061

Signály z Německa jsou jasné – v interiéru je důraz kladen nejen na kvalitní sedací soupravy a nábytek, ale zejména na pohodlí a útulnost s originálními barevnými doplňky. Zapomeňte na čistý styl, v módě jsou deky, polštáře, ozdoby. V každém případě však platí, že před všemi trendy světa byste měli upřednostňovat vaše vlastní subjektivní představy a možnosti. Ve svém příbytku se budete cítit “jako doma” jen tehdy, když bude odrážet váš vkus, životní styl a náladu.

Revoluční koberce se speciální úpravou

Moderní koberce: Slyšeli jste už o kobercích, které odolají nečistotám, neprosáknou vodu, jsou zdravotně nezávadné a navíc se dají prát v pračce?

Revoluční koberce se speciální úpravou

Praktické rady při výběru sedačky

Máte v plánu koupit si sedačku? Praktické rady při výběru sedačky. Co byste měli vědět předtím, než přijdete do prodejny? Mějte jasnou představu, co skutečně chcete...

Praktické rady při výběru sedačky

Malé prostory – velké možnosti

Vytěžte z malého bytu maximum Možná jste na internetu zachytili experiment, který vytvořil dizajnér žijíci na ploše 40 metrů čtverečných. Ukázal, že nemožné se stane možným,…

Malé prostory – velké možnosti