Je kožená sedačka prestiž?

V dnešní době už ani ne. Z odhadu vyplývá, že hodně výrobců na Slovensku a v České republice prodává kožené sedací soupravy z té nejnekvalitnější kůže. Jak je to možné? Jak odlišíme kvalitní kůži od méně kvalitní kůže na sedací soupravě? Čtěte dál a dozvíte se více.

 

Jeden z top prodejců na Slovensku v a České republice, společnost Phase sedačky, Vám poradí, co je důležité vědět při koupi kožené sedací soupravy. Začneme, ale nejprve s některými choulostivými informacemi.

Proč prodejci prodávají nekvalitní kožené sedací soupravy?

Je to jednoduché. Kvůli ceně. Tím že zákazníci tlačí prodejce do nižších cen, prodejci a výrobci jsou nuceni nakupovat tu nejlacinější kůži na trhu s kůží. Potom z ní vyrábí laciné kožené sedačky. To samé začali vyrábět i prodejci a výrobci luxusních kožených sedacích souprav. Získají tak velký zisk a zákazník tak koupí skoro tu stejnou kvalitu kůže jako v diskontních prodejnách s nábytkem.

 

Odkud pochází tato nekvalitní kůže?

Nekvalitní a nejlacinější kůže pochází z farem, kde chov dobytka a zpracování nemá absolutně žádnou kulturu. Z farem, kde jsou zvířata chovaná v těch nejhorších podmínkách. Na těchto farmách nastává největší problém po smrti zvířete. Nekvalitní příprava před zpracováním způsobuje přemnožení parazitů, které se živí po smrti zvířete spodní vrstvou kůže, vytvářejí tam početné chodbičky a taková kůže je na povrchu velmi tenká, ztrácí pružnost a dochází k přetrhnutí nebo k rychlému opotřebení. To však pouhým zrakem nezpozorujete. Zjistíte to až po nějakém čase užívání. A právě z těchto farem a výrob nakupuje většina výrobců nejlacinější kůži.

 

Jak teda zjistit správnou kvalitu kůže?

Zjistit správnou kvalitu kůže je těžké, když nejste odborník. Zeptat se však můžete prodejců či kůže, kterou nabízí je tzv. semianilinová. To je kůže, která se řadí do kategorie exkluzivní. Je kvalitně zpracovaná a má ochrannou vrstvu, která chrání proti poškrábání a zabarvení od oblečení. Je to velmi silná kůže avšak velmi jemná na dotyk a dostatečně pružná.

 

 

Dalším a jednodušším způsobem jak zjistit tu správnou kvalitu kůže je její záruka, kterou poskytuje výrobce. Když je kůže opravdu kvalitní, nebude problém, aby Vám prodejce poskytl delší dobu záruky jak dva roky.

Kde získáte záruku až 5 let?

Společnost Phase sedačky má přesně takovou kůži v nabídce. Nazývá se MANHATTAN, je to tzv. Semianilinová kůže se širší vrstvou 1,3 – 1,5 mm. PHASE sedačky na tuto kůži poskytují záruku až 5 let. Jako důkaz kvality celého výrobku, Phase poskytuje 4 roky záruky i na ostatní části sedačky, jako je kostra, mechanizmy a sedáky.

Když chcete tuto kůži vidět a ohmatat si ji, navštivte kteroukoliv prodejnu Phase sedačky. Prodejny naleznete ve všech krajských městech.