Kupujete byt? Výběr sedačky přizpůsobte velikosti obývacího pokoje!

 

Stěhování do nového domu nebo bytu bývá na jedné straně vzrušující, ale užijete si při tom i kopec stresu, měření a vymýšlení, jak ho co nejfunkčněji zařídit. Jak je to se sedačkami?

Zatímco v případě místností jako je ložnice, dětský pokoj nebo kuchyň bývá zařizování většinou jednoduché, obývací pokoj jako centrum, které má sloužit celé domácnosti, bývá největším oříškem. Pokud máte navíc staré a funkční kusy nábytku, které chcete do nového obývacího pokoje umístit, musíte zařizování přizpůsobit i jim.

Jiná situace nastává, pokud začínáte zařizovat takříkajíc od podlahy. Tehdy můžete nechat vaši fantazii létat různými směry a splnit si sen jen s jedním malým zádrhelem musíte kouzlit s prostorem, který vám byl dán.

 

Malý obývák zařizujte jednoduše a účelově

I když v panelákových bytech bývá obývák většinou největší místností, stále to nestačí na to, abyste do něj mohli umístit rozměrnou sedačku ve tvaru U, na kterou se vejde celá vaše rodina i s bratranci a sestřenicemi. Malý obývák třeba zařizovat inteligentně a zejména tak, abyste se v něm v konečném důsledku netlačili. Ideálními do malého obývacího pokoje jsou sedačky 321, z nichž použijete jednu část s dvou nebo trojsedem společně s taburetem nebo šikovným křeslem.

11

Naši klienti dokázali hravě a inteligentně využít rohovou sedačku v malém prostoru. Zdroj: archiv Sedačky Phase

 

Řešením také mohou být rohové sedačky, které dokáží vyplnit prostor v jednom rohu za předpokladu, že tam nebudete tlačit sedačku extrémních rozměrů. Rohový gauč je možné přizpůsobit na míru a nechat si ho vyhotovit tak, aby přesně zapadl i do malého obývacího pokoje.

V případě obývákové stěny netřeba být megaloman. Pořiďte si jednoduchou a moderní skříňku pod televizor a na stěny využijte například zajímavě řešený systém polic. Velký a rustikální nábytek je už dávno out. Nenosí se už dokonce ani výkladní skříně plné archivního křišťálu, na který jen sedá prach.

 

Velký obývací pokoj si přímo říká o velkou sedačku

Pokud vás v novém bytě čeká velký a prostorný obývák, můžete využít prakticky jakýkoliv tvar sedačky. Nejčastěji si lidé pro takový typ prostoru vybírají sedačky U, na které se mohou najednou natáhnout všichni členové domácnosti nebo je možné na ně usadit i velkou návštěvu. Totéž platí i o rohové sedačce, ke které se v takové situaci perfektně hodí kontrastní stylové křeslo, které dodá místnosti šmrnc. Do velkého obýváku navíc vměstnáte i různé variace sedaček 321, které navíc můžete různě kombinovat a přemisťovat v průběhu let, a vždy se tak těšit z nového charakteru místnosti.

Sedačka U perfektně zapadne do velkého prostoru. Vědí to i naši zákazníci. Zdroj: Archiv Sedačky Phase

 

Problémem rozměrných obýváků však bývá jejich funkční využití a zaplnění prostoru. Sedačku v takovém případě můžete využít jako dělící prvek, který slouží jako hranice oddělující společenskou část pokoje od té jídelní. Do jednoho rohu místnosti také můžete umístit knihovnu spolu s pohodlným křeslem a vytvořit tak příjemný čtenářský koutek.

 

Nepodceňujte sílu barev

Podle toho, jaký pocit chcete z místnosti mít, byste měli vybírat i materiály a zejména barvy sedačky. Do malých místností se hodí světlé barvy, které ji mohou rozzářit a opticky zvětšit. Vyhrát si můžete například při kombinování barev světlá stěna a tmavší sedačka nebo výrazná stěna a světlejší sedačka.

33

Ukázkový příklad toho, jak náš zákazník světlými barvami opticky zvětšil prostor a využil výhodu kombinace sedačky 321. Zdroj: archiv Sedačky Phase

 

Ve velkém obýváku se fantazii meze nekladou, ale pokud chcete upoutat pozornost právě na sedačku, zvolte kontrastní a dramatickou barvu. Pokud plánujete z obývacího pokoje vytvořit prostor, ze kterého přímo čiší teplo domova, doporučuje se sahat po textilních materiálech. V případě, že toužíte po exkluzivní vypadajícím moderním nábytku, ideální je kůže, která vyzařuje luxus.

Před každým nákupem sedačky nebo jakéhokoliv nábytku se doporučuje každý kout místnosti pečlivě proměřit. Vyzkoušet můžete i designérský tip z kartonu si vystřihněte čtverce nebo obdélníky různých rozměrů a naskládejte je na zem tak, jako kdyby tam stál reálný nábytek. Budete si tak vědět lépe představit, jak prostor využijete co nejrozumnější a nejúčelněji.

 

Váš PHASE tým

Revoluční koberce se speciální úpravou

Moderní koberce: Slyšeli jste už o kobercích, které odolají nečistotám, neprosáknou vodu, jsou zdravotně nezávadné a navíc se dají prát v pračce?

Revoluční koberce se speciální úpravou

Praktické rady při výběru sedačky

Máte v plánu koupit si sedačku? Praktické rady při výběru sedačky. Co byste měli vědět předtím, než přijdete do prodejny? Mějte jasnou představu, co skutečně chcete...

Praktické rady při výběru sedačky

Malé prostory – velké možnosti

Vytěžte z malého bytu maximum Možná jste na internetu zachytili experiment, který vytvořil dizajnér žijíci na ploše 40 metrů čtverečných. Ukázal, že nemožné se stane možným,…

Malé prostory – velké možnosti