Vypořádejte se s malým obývákem kreativně!

Trápí vás malý obývací prostor? Stále v něm o něco zakopáváte, nebo si zrovna lámete hlavu nad otázkou, jak ho zařídit? Nenechte se odradit! I malý prostor nabízí mnoho zajímavých řešení a my vám přinášíme několik nápadů, jak ho „zvětšit“ nejen opticky.

Nechte si udělat vestavěnou skříň na míru

Pokud máte atypický nebo malý prostor, nábytek na míru není nikdy od věci. Lidé k tomuto řešení sahají čím dál častěji. Nemusí být ani drahé a výhodou je, že si ho můžete navrhnout sami a nemusíte se nechat svazovat rozměry, které jsou dostupné v obchodech. Pokud si například dáte zhotovit na jednu volnou zeď vestavěnou nábytkovou stěnu, která bude sahat až ke stropu, získáte tím spoustu úložného prostoru.

Do skříně zhotovené na míru můžete skrýt téměř cokoliv. Jednoduše tam schováte i váš osobní pracovní prostor. Zdroj: Pinterest.com

Kromě knih můžete do vestavěné skříně umístit i televizi a nebo si v ní nechat udělat skryté pracovní místečko, které se objeví až po otevření či vyklopení dvířek. Pokud ještě zvolíte světlou nebo dokonce bílou barvu na míru vyrobeného nábytku, malý obývací prostor se tím zbytečně opticky nezmenší.

Popřemýšlejte nad rozkládací sedačkou

Pokud máte malý byt, rozkládací sedačka se vám bude hodit vždy. Plnohodnotné lůžko pro dvě osoby můžete udělat i z dvoumístného gauče, který pohodlně umístíte i do malého prostoru.

22

I malá dvoumístná sedačka může být rozkládací. Ležení se rozkládá směrem dopředu stejně jako na naší sedačce Boston. Zdroj: sedackyphase.cz

Nezapomeňte na skryté úložné prostory

Některé sedačky mají dokonce skryté úložné prostory, a to nejen ony. Třeba i v některých taburetkách můžete najít otvor, do kterého pohodlně naházíte všechny věci, které nemají své pevně dané místo. Úložné prostory se dají vměstnat i do často nevyužitého místa pod schody, pokud bydlíte v domě či mezonetě.

Konferenčních stolečků může být víc

Lidé mají často pocit, že si musí dát před sedačku pořádný konferenční stolek, aby se na něj vešlo co nejvíc věcí. Ale odkládací místo je možné vyřešit i jinak. Kupte si nižší konferenční stolek či sadu menších konferenčních stolečků, které můžete posouvat v prostoru podle aktuální potřeby.

33

Do malého obývacího prostoru stačí dát menší odkládací stolečky a přemisťovat je v prostoru podle potřeby. Zdroj: pinterest.com

Zaměřte se na vysoké stropy

Máte malý prostor, ale vysoké stropy? Nezapomeňte si s vysokými stěnami pohrát a využít je pěkně odshora až dolů. Kromě toho, že na ně umístíte na míru vyrobenou nábytkovou stěnu, jak je zmíněno výše, můžete ji ozdobit i různě velikými obrázky a fotografiemi až ke stropu. Návštěvník tak bude očarovaný ohromným prostorem nad sebou a nevšimne si, jak je obývák ve skutečnosti maličký.

Ozdobením vysokého stropu odvedete pozornost od skutečné velikosti obývací místnosti. Zdroj: pinterest.com

Upozorněte na zajímavý kousek

Odvést pozornost od skutečné velikosti obývací místnosti můžete také tím, že si obývák vybavíte nějakým zajímavým nebo dokonce multifunkčním kouskem.

55

Tulivak 3Color Double je ideální náhradou klasické sedačky do malého a neformálního interiéru. Zdroj: sedackyphase.cz

Přemýšleli jste třeba někdy nad sedacími vaky? Jsou pěkné, barevné, každého hned na první pohled zaujmou. Je dokonce možné je využít vícero způsoby – na sezení, na ležení nebo některé i jako stolek. Například takový Tulivak 3color Double lze využít i jako menší sedačku, kam se pohodlně vejdou dvě osoby, a skvěle se tak hodí jako náhrada sedacího nábytku do neformálního interiéru.

Projděte si antikvariáty

Chcete-li najít zajímavý kousek do vašeho interiéru, který by byl prostorově nenáročný, zkuste si projít i antikvariáty. Internetový magazín Houzz.com upozorňuje na to, že dříve byl nábytek koncipovaný na menší prostory a snadněji by se tak mohl vejít i do vašeho malého obýváku. Moderní interiér tak můžete doplnit starožitným stolečkem, křesílkem či taburetkou.

Váš Phase tým

Zdroje:

http://www.houzz.com/ideabooks/29346160/list/how-to-design-and-lay-out-a-small-living-room

Revoluční koberce se speciální úpravou

Moderní koberce: Slyšeli jste už o kobercích, které odolají nečistotám, neprosáknou vodu, jsou zdravotně nezávadné a navíc se dají prát v pračce?

Revoluční koberce se speciální úpravou

Praktické rady při výběru sedačky

Máte v plánu koupit si sedačku? Praktické rady při výběru sedačky. Co byste měli vědět předtím, než přijdete do prodejny? Mějte jasnou představu, co skutečně chcete...

Praktické rady při výběru sedačky

Malé prostory – velké možnosti

Vytěžte z malého bytu maximum Možná jste na internetu zachytili experiment, který vytvořil dizajnér žijíci na ploše 40 metrů čtverečných. Ukázal, že nemožné se stane možným,…

Malé prostory – velké možnosti