Praktické rady při výběru sedačky

Máte v plánu koupit si sedačku? Co byste měli vědět předtím, než přijdete do prodejny? Mějte jasnou představu, co skutečně chcete.

Při výběru sedačky máte spoustu možností. Můžete si namíchat koktejl z dostupných tvarů, velikostí, barev a kvality potahů, materiálů nožiček, roztahovacího mechanismu, počtu sektorů či taburetů – přesně dle vašich představ a požadavků. Existují však určité limity, a tím zásadním je velikost obývacího pokoje. Významnou roli hraje také rozpočet. Přečtěte si následující praktické rady, které vám pomohou vyřešit nejčastější problémy při výběru sedačky a zodpovědět otázky, jež trápí naše zákazníky. Rady berte současně jako kritéria, která byste měli vzít v úvahu ještě předtím, než si začnete vybírat.

Prostor, kde bude vaše budoucí sedačka stát, vám hodně napoví o možnostech, které máte při výběru. Na obrázku je sedačka LYON 

  1. Velikost obývacího pokoje

Zákazníci často netuší, jak velkou sedačku vlastně chtějí nebo kolik místa mají k dispozici. Jak zjistíte, co si můžete dovolit? Jednou z možností může být okopírování rozměrů vaší staré sedací soupravy, zejména pokud se nechystáte kompletně renovovat celou místnost s veškerým nábytkem či dramaticky změnit tvar sedačky.

Před koupí sedačky či jakéhokoliv nábytku je důležité přeměřit si celou místnost a nakreslit si plánek s půdorysem místnosti a různými řešeními rozmístění skříněk, gauče, stolků, polic či televizoru. Pomůckou pro vás může být i obyčejný karton. Vystřihněte si z něj větší čtverce, které budou rozměrově korespondovat se sektory vašeho budoucího obývacího pokoje, a rozložte je na zem do tvaru sedačky, který byste si chtěli koupit. Vejde se? Výborně. Myslete však i na ostatní nábytek a zbytečně rozměry sedací soupravy nenatahujte.

Pokud máte malý obývací pokoj, jsou pro vás vhodné sedačky 3-2-1 nebo i menší rohová. Pokud však disponujete větším prostorem a chcete účelně využít jeho potenciál, můžete se poohlédnout po našich sedačkách U.

  1. Radiátory, elektřina či jiné výčnělky ve stěnách

Umístění sedačky by mělo být promyšlené. Je dobré myslet zejména na dostatečnou vzdálenost od radiátoru nebo od krbu – v případě radiátoru by měla být minimálně 40 centimetrů, od krbu by měla být vzdálena ještě více, jinak by se potah mohl vlivem tepla rychleji opotřebovat.

Důležité je také vědět, kde máte zásuvky na elektřinu, abyste dodatečně nemuseli do zadní stěny sedací soupravy vysekávat otvory nebo vymýšlet náhradní řešení rozložení nábytku.

Při plánování vezměte v úvahu i dostatečnou vzdálenost od radiátoru.
Na obrázku je sedačka MONACO 

  1. Barvy, které spolu ladí

Barva sedačky je pro mnohé zákazníky důležitější než všechno ostatní. Měla by ladit nejen s nábytkem, ale třeba se stěnami. Při kombinování vám může pomoci náš blog, kde jsme se zaměřili na to, jak sladit sedačku s podlahou či ostatními doplňky v místnosti.

Myslete na to, že sedačku budete používat dlouhá léta. Opravdu chcete výraznou barvu? Při výběru se sice můžete řídit aktuálními trendy, ale pokud jste člověk, který často mění názory, zvolte si spíše neutrální barvu potahu. Nemusí jít přitom jen o černou nebo béžovou. Nadčasová je také bílá, krémová či decentní odstíny modré, zelené a červené. Nepodceňujte ani výběr nožiček. Jejich materiál a barva by měly ladit se ostatním nábytkem, zejména pokud jsou nožičky výrazné.

  1. Kvalita potahu ovlivňuje rozpočet

Ve Phase nabízíme několik druhů potahů různé kvality – od běžných až po exkluzivní. Chtěli byste látkovou nebo koženou sedačku? Výběr potahu dokáže výrazně ovlivnit konečnou cenu sedací soupravy. Kožené sedačky patří mezi nejdražší, zatímco látkové sedačky jsou cenově dostupnější.

Jaká jsou vaše kritéria pro volbu potahu? Může to být například jednoduchá údržba, snadné čištění nebo vaše preference. Existují totiž zákazníci, kteří vysloveně touží po kožené sedačce, zatímco jiní by si kůži nikdy nevybrali. Pokud vám jde o luxusní vzhled, poohlédněte se buď po kůži, nebo po některém z našich exkluzivních textilních potahů v nejvyšší kvalitě. Všechny naše látky kromě jedné (Florida) jsou omyvatelné, vyznačují se tedy speciálními vlastnostmi, díky kterým je čištění sedačky snadné.

Novinka SAVONA má elektrické ovládání sedáků. Díky tomu si lze jednoduše přizpůsobit sezení. Zdroj: sedackyphase.cz

  1. Účel sedačky

Potřebujete sedačku jen na sezení nebo i na spaní? Mnoho našich zákazníků si žádá rozkládací sedačky i přesto, že je reálně nepotřebují. Doporučujeme je zejména těm, kteří mají malé byty a sedací soupravu kvůli omezeným prostorům využívají také na spaní. Rozkládací sedačka je pro vás vhodná, i pokud v domácnosti nemáte pokoj pro hosty a často u vás přespávají návštěvy.

Pokud však sedací soupravu potřebujete vysloveně jen na sezení, prohlédněte si některou z našich novinek. Například sedačka SAVONA má elektricky polohovatelné sedáky, které si můžete stiskem jednoho tlačítka rozšířit a znovu vrátit zpět. Sedačka AVILA má zase polohovatelný záhlavník.

Důležité je také to, zda potřebujete odolnou sedačku, protože máte malé děti, případně s vámi sdílí domácnost domácí zvířátka. Díky našemu modernímu potahovému materiálu, který je omyvatelný, se však v tomto ohledu omezovat nemusíte.

Shrňte si uvedená kritéria ještě předtím, než nás navštívíte. A pokud byste potřebovali další informace, které jste na našem webu nenašli, naše ochotné asistentky prodeje vám rády zodpovědí jakoukoliv otázku.

Ing. Petronela Jesenáková
Ing. Petronela Jesenáková Marketing manager

Marketing je nikdy nekončící se kolotoč nabalující se stále nových aktivit, nápadů, řízení procesů a to je právě to co mě na něm nejvíce baví a posouvá vpřed. Práce v Phase je pro mě velkou výzvou, kde můžu dát ze sebe maximum.

Relax si užívá ve fitku a se svou rodinou

Revoluční koberce se speciální úpravou

Moderní koberce: Slyšeli jste už o kobercích, které odolají nečistotám, neprosáknou vodu, jsou zdravotně nezávadné a navíc se dají prát v pračce?

Revoluční koberce se speciální úpravou

Malé prostory – velké možnosti

Vytěžte z malého bytu maximum Možná jste na internetu zachytili experiment, který vytvořil dizajnér žijíci na ploše 40 metrů čtverečných. Ukázal, že nemožné se stane možným,…

Malé prostory – velké možnosti

Proč je u nás nákup tou správnou volbou?

Na vaší spokojenosti nám velmi záleží! Neustále pracujeme na tom, abychom Vám poskytli ty najodbornejšie informace a služby. Ujistěte se, že sedačka Phase je pro Vás tou správnou volbou ...

Proč je u nás nákup tou správnou volbou?