Proměnit obývák pomohou i polštářky na sedačce

Každý obývací prostor potřebuje jednou za čas změnu, i ten váš. Inspirujte se designovými nápady našich klientů a zjistíte, že to je jednodušší, než jste si mysleli.

Taky si při pohledu na svůj obývák říkáte, že by potřeboval změnu? Je to prostor, kde trávíte snad nejvíce času, když jste doma, usazujete tam návštěvy, trávíte v něm společné chvíle s rodinou. Vzhled obýváku tak brzo zevšední. Jak ho ale proměnit, pokud zrovna nemáme finanční prostředky na radikální proměnu? Někdy stačí opravdu málo: změnit závěsy nebo zvolit zajímavý nábytkový solitér. Jakého výsledku můžete dosáhnout, můžete vidět i na fotografiích od našich klientů.

 

Výrazné závěsy vyváží barvy v pokoji

Společně se záclonami byly závěsy ještě pře pár desetiletími úplnou nezbytností. Trochu se na ně pozapomnělo, když přišly do módy žaluzie a rolety. Ale jsou to právě závěsy, které dokáží jednoduše ozvláštnit a rozzářit jakýkoliv prostor s oknem. Především velké místnosti díky nim vypadají útulněji a přívětivěji. Dokonce tlumí akustiku pokoje. Jedná se o dekoraci, kterou jednoduše sundáte nebo vyměníte, když vás omrzí.

1

Na pruhovaných závěsech našich zákazníků se objevují stejné barvy jako ve zbytku místnosti. Interiér tak zjemní a vyváží. zdroj: archiv Sedačky Phase

Koberečky a polštářky prostor zútulní

Závěsy nejsou jediným bytovým textilem, který přemění váš interiér. I přidáním vhodně zvolených polštářků nebo malého koberce získá místnost nový vzhled. Teplý kobereček potěší i vaše chodidla, pokud nemáte podlahové topení, a polštářky zas poslouží jako opěra beder či hlavy, pokud se chcete pohodlně usadit u televize. Dávejte jenom pozor na to, aby zvolená barevnost těchto doplňků ladila se zbytkem interiéru tak, jako v obýváku našich zákazníků. Jarní zelenou krásně osvěžili světlý interiér.

2

Světlý interiér, jasně zelená barva, to je působivá kombinace. Zdroj: archiv Sedačky Phase

Tapetami změníte prostor k nepoznání

Vracejí se do módy! Tapetami se sice už většinou nepokrývají zdi celého pokoje, ale spíše se volí jako vhodně zvolený doplněk na jednu stěnu nebo její část. Dodávají prostoru rozměr a vhodně zvolený ornament i barva mohou prostor opticky zvětšit nebo, naopak, rozlehlý obývák zútulnit. Tapety vyrobené moderními technologie, například vliesové, jsou příjemné na dotek a dokonce je jednoduše nalepíte a vyměníte. Můžete si koupit a nebo si nechat vytvořit i vlastní fototapetu. Například naši zákazníci jsou evidentně milovníci přírody, jejich stěnu totiž zdobí obří tulipány.

3

Tapeta dodá vašemu obýváku jiný rozměr. Zdroj: archiv Sedačky Phase

Originální křeslo potěší každého hosta

Přemýšlíte nad změnou sedačky, ale nemáte na ní peníze? Pokud vám stará sedací souprava ještě dobře slouží, jenom se vám prostě trochu okoukala, co takhle doplnit jí zajímavým křeslem a nebo proměnit to staré? Novým látkovým potahem či čalouněním uděláte i ze starého ušáku designový kousek. Nikde není psáno, že křeslo musí být ve stejné barvě a stejného typu jako gauč. Proto jsme i my rozšířili naši nabídku o designová křesla. Pokud ještě doplníte starou sedačku polštářky ve stejné barvě, jakou má nové nebo předělané křeslo, celý interiér dokonale vyvážíte, stejně jako naši zákazníci na obrázku.

4

Stačí jedno výrazné křeslo a polštářky ve stejné barvě a celý interiér je hned veselejší. Zdroj: archiv Sedačky Phase

I nábytkový solitér zvýrazní interiér

Kromě výrazného křesla můžete být originální například i volbou konferenčního stolku. Lidé na něj často zapomínají a dávají přednost funkci před designem. Přitom je to nábytek, jehož vzhled může interiér celého prostoru úplně znehodnotit. Naši zákazníci si na konferenčním stolku dali záležet a výsledek je opravdu nádherný. Masivní dřevo, z kterého je vyroben, pěkně ladí s podlahou a dalším dřevěným nábytkem. Jde o nadčasový a přesto originální kus nábytku.

5

Konferenční stolek z masivního dřeva si bude pamatovat každý. Zdroj: archiv Sedačky Phase

Váš Phase tým

Zdroj:

http://freshome.com/2012/10/11/10-clever-interior-design-tricks-to-transform-your-home/

Revoluční koberce se speciální úpravou

Moderní koberce: Slyšeli jste už o kobercích, které odolají nečistotám, neprosáknou vodu, jsou zdravotně nezávadné a navíc se dají prát v pračce?

Revoluční koberce se speciální úpravou

Praktické rady při výběru sedačky

Máte v plánu koupit si sedačku? Praktické rady při výběru sedačky. Co byste měli vědět předtím, než přijdete do prodejny? Mějte jasnou představu, co skutečně chcete...

Praktické rady při výběru sedačky

Malé prostory – velké možnosti

Vytěžte z malého bytu maximum Možná jste na internetu zachytili experiment, který vytvořil dizajnér žijíci na ploše 40 metrů čtverečných. Ukázal, že nemožné se stane možným,…

Malé prostory – velké možnosti