Vyzbrojte se proti skvrnám na látkové sedačce – čistou vodou!

I vy máte při koupi sedačky respekt vůči textilním potahům? Prozradíme vám, díky čemu bude jejich čištění jednoduché.

V našem minulém blogu byla v centru pozornosti kůže a zejména péče o kožené sedačky. Čištění látkové sedačky si také vyžaduje hloubkovou expertizu. Přečtěte si, jak se vyzbrojit na oblíbené textilní sedací soupravy.

Když kupujeme sedačku do domácnosti, většinou očekáváme, že nám bude sloužit řadu let, aniž by ztratila svou krásu. Ale vzhled sedačky ohrožuje několik faktorů a mezi ty, které domácí hospodyňky budí ze sna, patří jednoznačně skvrny.

Zatímco obecně se kůže považuje za materiál s jednodušší údržbou, látkové sedačky vzbuzují dojem, že z nich fleky jen tak lehce neodstraníme. V případě, že sedačka nemá snímatelné potahy, které se dají vyprat v pračce, nezbývá nám nic jiného, ​​než skvrny odstraňovat na místě. Díky moderním povrchům a impregnaci však na čištění látkové sedačky postačí i čistá voda.

Každý z našich potahů na sedačky Phase, který je označen symbolem kapky, je omyvatelný. Zdroj: sedackyphase.cz

Jak ochránit látkovou sedačku?

U každého typu sedačky platí, že pravidelná péče je základ. Co si pod tím máte představit? Především je to vysávání, kterým odstraníte usazený prach a jiné nečistoty. Při látkových, ale i kožených sedačkách se navíc doporučuje i každoroční impregnace speciálními prostředky určenými na sedací nábytek. Jiný typ vyžaduje textilie a jiný kůže.

Impregnační sprej na sedačce vytvoří neviditelnou vrstvu, která nijak nezmění vzhled a kvalitu sedačky. Kromě ochrany při znečištění pomáhá odpuzovat vodu a oleje, díky čemuž je čištění nepopiratelně rychlejší a snadnější. Impregnační sprej je navíc levným způsobem, jak prodloužit životnost sedací soupravy a zejména jejího potahového materiálu.

Pokud chcete být důslední a čistota sedačky je pro vás alfou a omegou, jednou nebo dvakrát ročně jí dopřejte i tepování, díky čemuž odstraníte i hlouběji usazené nečistoty.

Čištění látkové sedačky je jednodušší než kdykoli předtím

V našem portfoliu sedaček Phase najdete kromě klasických i omyvatelné potahy na sedačky. Kromě toho, že takový materiál dokážete snadno vyčistit obyčejnou vodou, je navíc i ekologický a šetrný k peněžence.

01

Nejen sedačku MILANO, ale i další naše sedačky, si můžete nechat vyrobit s kvalitním omyvatelným povrchem. Zdroj: sedackyphase.cz

Při jakékoliv skvrně vám postačí obyčejná voda a bavlněná utěrka nebo papírový ubrousek. Tekutiny jako džus, alkohol, mléko, čaj, kávu nebo olej nejprve odsajte utěrkou, na skvrnu nastříkejte rozprašovačem čistou vodu a znovu odsajte. Mazlavé hmoty jako kečup nebo pudink, které rychle zasychají, nejprve odstraňte hrotem lžíce, postříkejte čistou vodou a odsajte utěrkou. Postup opakujte, dokud skvrna úplně nezmizí.

Nejděsivější jsou snad skvrny od barviv, fixů a inkoustu, které důvěrně znají zejména rodiče malých dětí. Při omyvatelných a naimpregnovaných potazích však postačí čistá voda, utěrka a odsávání. Prach, popel nebo pudr jednoduše vysajte vysavačem s nástavcem s kartáčkem. Při takovýchto suchých skvrnách však naopak nesmíte používat vodu!

Váš PHASE tým

Revoluční koberce se speciální úpravou

Moderní koberce: Slyšeli jste už o kobercích, které odolají nečistotám, neprosáknou vodu, jsou zdravotně nezávadné a navíc se dají prát v pračce?

Revoluční koberce se speciální úpravou

Praktické rady při výběru sedačky

Máte v plánu koupit si sedačku? Praktické rady při výběru sedačky. Co byste měli vědět předtím, než přijdete do prodejny? Mějte jasnou představu, co skutečně chcete...

Praktické rady při výběru sedačky

Malé prostory – velké možnosti

Vytěžte z malého bytu maximum Možná jste na internetu zachytili experiment, který vytvořil dizajnér žijíci na ploše 40 metrů čtverečných. Ukázal, že nemožné se stane možným,…

Malé prostory – velké možnosti