logo sofa-phase sedackyphase

CARTAGO - OMYVATELNÝ MATERIÁL Podívat se na detail materiálu

omyvatelný materiál

odolný materiál

Materiál potahů se odlišuje především ve struktuře. Barevná paleta zobrazená na stránce je částečná, celou paletu barevných variant si můžete prohlédnout na prodejně.

Zobrazit nejbližší prodejnu

CARTAGO - OMYVATELNÝ MATERIÁL

Nová exkluzivní látka CARTAGO najde své využití v běžné domácnosti a v reprezentativních prostorách společností. Již na první pohled zaujme jemné protkávání zlatou nití, která symbolizuje výjímečnost a prestižnost látky. O její exkluzivitě tak nemůže být pochyb. Látka je též lehce čistitelná, rozlité tekutiny a skvrny ji tedy nepoškodí. Je tkaná ze speciálních polyesterových vláken s úpravou Easy-care, což ulehčuje její čištění a tak si váš sedací nábytek budete moci užívat bez starostí.

O každý povrchový materiál sedací soupravy je však nutné se průběžně starat. Samozřejmostí by mělo být pravidelné vysávání alespoň jednou do týdne, čímž odstraníte drobky, hrubou nečistotu a suché skvrny, například popel nebo prach. Zabráníte tak žmolkování sedací soupravy.

Tekuté skvrny nejlépe odstraníte papírovým ubrouskem – odsajte přebytečnou tekutinu, na skvrnu nalijte trochu čisté vody a opět odsajte. Nečistoty se mají odstranit bezprostředně po jejich vzniku, ale ne vždy si jich všimnete. Na odstranění zaschnutých skvrn od kečupu, majonézy či jogurtu vám potom bude stačit obyčejná lžička. Okrajem pomalu špínu odstraňujte, případně znečištěné místo navlhčete čistou nebo mýdlovou vodou a zkuste to znovu. Problémem může být znečištění potahu sedačky mastnými látkami a oleji – takové znečištění musí být odstraněno co nejdříve, protože může vést ke změně barevnosti potahu. Po ošetření povrchové úpravy sedačku vysajte a urovnejte jemným vlasovým hřebenem pro dokonalý vzhled.

Na skvrny způsobené atramentovým perem či fixou použijte mýdlo, které naneste přímo na skvrnu. Jemně navlhčenou hubkou skvrnu odstraňujte pohybem od jejího okraje ke středu, aby nedošlo k rozšíření znečištění.

Při čištění nečistot nikdy nepoužívejte čistící prostředek s obsahem ředidla nebo acetonu, toto může nenávratně poškodit vaši sedačku. Ve většině případů vám na základní očistu stačí čistá, případně mýdlová voda, savá bílá hadýrka a vysavač. Před samotným čištěním sedací soupravy vyzkoušejte čistící prostředek na vzorku potahu, abyste předešli znehodnocení čalounění. Po odstranění skvrny se ujistěte, že z látky byl odstraněn všechen čistící prostředek, jestliže se tak nestalo, aplikujte čistou vodu podle potřeby.

Technické parametry látky

Typ látky:Tkaná potahová látka
Složení:100% Polyester
Hmotnost:625 gr/bm
Šířka:140 cm
Odolnost v oderu:59 500 otáček, kategorie A
Test barevné stálosti:za sucha 4, za mokra 4
Roztržení:Osnova...115,1 N, Útok...68,4 N
Pevnost v tahu:Osnova...843 N, Útok 840 N
Barevná světlostálost:6 +
Žmolkovatelnost:4/5
Použití:Čalounění
Čištění:
NEWSLETTER
Pro pohodlnější výběr té správné sedačky používáme cookies. Přečtěte si, jak je používáme