FLORIDAPodívat se na detail materiálu

omyvatelný materiál

odolný materiál

Materiál potahů se odlišuje především ve struktuře. Barevná paleta zobrazená na stránce je částečná, celou paletu barevných variant si můžete prohlédnout na prodejně.

Zobrazit nejbližší prodejnu

FLORIDA

DOPORUČENÉ OŠETŘOVÁNÍ LÁTKY:

Jedná se o kvalitní látku pro náročné použití v domácnosti i ve veřejném sektoru. Uchování pěkného vzhledu a čistoty barev vyžaduje pravidelnou péči. Díky použité „nešpinivé“ úpravě postačí jako běžná údržba pravidelné vysávání (použijte hubici na čalounění). Jednou až 2x do roka doporučujeme šamponování tj. vysání extraktorem „na mokro“ odbornou firmou za použití neutrálního detergentu schváleného pro čištění čalounění.

Případné skvrny je nutno vyčistit ihned! Tekutiny nejprve odsajte savým papírem nebo čistou bílou bavlněnou látkou. K odstranění zaschlých skvrn použijte kraj ocelové lžičky, nepoužívejte nože a jiné ostré předměty, které by mohly látku poškodit! Nedojde-li k odstranění špíny, navlhčete mírně skvrnu a zkuste to znovu. Většinu ulpívajících nečistot lze odstranit pomocí jemné savé houby nebo bílé čisté bavlněné tkaniny s použitím vlažného roztoku neutrálního mýdla. Čistícími prostředky na bázi vody lze čistit i skvrny po oleji, čokoládě a rtěnce. Nečistotu stírejte jemným tlakem, tahy směřujícími od okraje ke středu skvrny, abyste zabránili jejímu zvětšování. Zbylou tekutinu vysajte savým papírem a po úplném zaschnutí vykartáčujte jemným kartáčem do všech stran.

Potřísnění látky oleji a mastnými látkami může způsobit změnu zbarvení látky, proto je nutné takové skvrny vyčistit ihned, nejlépe vlažnou vodou s přídavkem neutrálního detergentu, v krajním případně lihovým čističem. Po vyschnutí vysajte vysavačem a překartáčujte jemným vlasovým kartáčem. Barevné změny po čištění mastných skvrn jsou obvyklé a jsou v souladu s běžnými textilními normami, proto vždy nejprve použijte jemnější metody a pak teprve lihový čistič. Nepoužívejte čističe na bázi benzínu nebo perchloretylenu! Před použitím jakéhokoliv čističe je třeba na kousku látky nebo na skrytém místě vyzkoušet, zda na látce nezpůsobuje barevné změny.

Důležité upozornění:
V každém případě po čištění látky čistícími roztoky nechejte látku důkladně vyschnout, než na ni poprvé usednete! Po každém čištění látku důkladně vysajte. Pravidelným vysáváním uchováte výrobku déle pěkný vzhled a čisté barvy.

Technické parametry látky

Materiálové složení:100% PolyesterTkanina z melírovaných přízí
Využitelná šíře Plošná hmotnost147 cm cca 340 g/m2, cca 510 g/bm
Odolnost v oděru160 000 ot MartindaleEN ISO 12947, 12 kPa
Odolnost proti zahořeníVyhověla pro cigaretový testEN ISO 1021 - 1:2006
Stálobarevnost - otěr suchý - otěr mokrý - světlo - praníSt. 4 St. St. 4-5 St. St. 5-6 St. St. 5 St.ENISO 105-E01 EN ISO 105-B02 ad 2) EN ISO 105-C06
Ošetřování:Pravidelně vysávat. Mokré vysávání nebo chemické čištění, prát do 40°C, žehlit na 2 tečky
NEWSLETTER
Pro pohodlnější výběr té správné sedačky používáme cookies. Přečtěte si, jak je používáme