ROKO - EXKLUZIVNÍ OMYVATELNÝ MATERIÁL JEN V PRODEJNÁCH PHASEPodívat se na detail materiálu

omyvatelný materiál

odolný materiál

Materiál potahů se odlišuje především ve struktuře. Barevná paleta zobrazená na stránce je částečná, celou paletu barevných variant si můžete prohlédnout na prodejně.

Zobrazit nejbližší prodejnu

ROKO - EXKLUZIVNÍ OMYVATELNÝ MATERIÁL JEN V PRODEJNÁCH PHASE

DOPORUČENÉ OŠETŘOVÁNÍ LÁTKY:

Jedná se o kvalitní látku pro všeobecné použití v domácnosti i ve veřejných prostorách. Úprava NANOVEL navíc maximálně usnadňuje její čistění. Uchování pěkného vzhledu a čistoty barev každé látky přesto vyžaduje pravidelnou péči. Jako běžná údržba postačí pravidelné vysávání (použijte hubici na čalounění). Jednou až 2x do roka doporučujeme šamponování tj. vysání „na mokro“ odbornou firmou extraktorem.

Případné skvrny je nutno vyčistit ihned! Tekutiny nejprve odsajte savým papírem nebo čistou bílou bavlněnou látkou. K odstranění zaschlých skvrn použijte kraj ocelové lžičky, nepoužívejte nože a jiné ostré předměty, které by mohly látku poškodit! Nedojde-li k odstranění špíny, navlhčete mírně skvrnu a zkuste to znovu. Většinu ulpívajících nečistot lze odstranit pomocí jemné savé houby nebo bílé čisté bavlněné tkaniny a čistou vodou. Lze použít i jemného roztoku neutrálního detergentu nebo jádrového mýdla na praní. Nikdy nepoužívejte prostředky na bázi organických rozpouštědel včetně lihu. Vodou lze čistit i skvrny po oleji, čokoládě a rtěnce. Nečistotu stírejte jemným tlakem, tahy směřujícími od okraje ke středu skvrny, abyste zabránili jejímu zvětšování. Zbylou tekutinu vysajte savým papírem, případné zbytky detergentu nebo mýdla odstraňte opakovaným nástřikem čistou vodou a odsátím papírovou utěrkou. Po úplném zaschnutí vysajte vysavačem a vykartáčujte jemným vlasovým kartáčem do všech stran.

Potřísnění látky oleji a mastnými látkami může způsobit změnu zbarvení látky, proto je nutné takové skvrny vyčistit ihned. Po vyschnutí vysajte látku vysavačem a vlas urovnějte jemným vlasovým kartáčem. Barevné změny po čištění mastných skvrn jsou obvyklé a jsou v souladu s běžnými textilními normami, proto vždy nejprve použijte jemnější metody. Před použitím čističe je třeba na kousku látky nebo na skrytém místě vyzkoušet, zda na látce nezpůsobuje barevné změny. Po čištění skvrn na čalounění mohou zůstat na látce mapovité stopy, způsobené prachem usazeným v látce. V takovém případě je třeba čalounění celoplošně vyčistit extraktorem.

Důležité upozornění:
V každém případě po čištění nechejte látku důkladně vyschnout, než na ni poprvé usednete! Pravidelným vysáváním uchováte výrobku déle pěkný vzhled a čisté barvy.

Technické parametry látky

Druh tkaniny:Ženilková látka
Zloženie:100% PES
Hmotnosť330 g/m2 +/- 10g/m2
Šírka141 cm +/- 2 cm
Odolnosť voči oderu:35 000
Pevnosť vo švíkuosnova 2,2 mm, útok 4,4 mm
Test farebnej stálostisucho: 4, mokro: 3/4
Pevnosť v ťahuosnova 1984 N, útok 1110 N
Odolnosť farby proti svetlu5/6
Žmolkovanie5/5
Ošetrovanie
NEWSLETTER
Pro pohodlnější výběr té správné sedačky používáme cookies. Přečtěte si, jak je používáme