logo sofa-phase sedackyphase

VIENNA - OMYVATELNÝ MATERIÁL Podívat se na detail materiálu

omyvatelný materiál

odolný materiál

Materiál potahů se odlišuje především ve struktuře. Barevná paleta zobrazená na stránce je částečná, celou paletu barevných variant si můžete prohlédnout na prodejně.

Zobrazit nejbližší prodejnu

VIENNA - OMYVATELNÝ MATERIÁL

Jedná se o napodobeninu kůže – tkaninu potaženou lícní vrstvou polyuretanu, vhodnou pro použití v domácnostech i veřejných prostorách včetně snímatelných potahů.

DOPORUČENÉ OŠETŘOVÁNÍ LÁTKY:

Uchování pěkného vzhledu a čistoty barev vyžaduje pravidelnou péči. Jako běžná údržba postačí pravidelné vysávání (použijte hubici na čalounění), případně otření povrchu vlhkým hadrem nebo stírací utěrkou. Při plošném znečištění lze použít roztok jádrového mádla na praní nebo slabý roztok neutrálního detergentu.

Případné skvrny je nutno vyčistit ihned! Tekutiny nejprve setřete stírací utěrkou nebo kuchyňskou utěrkou. K odstranění zaschlých skvrn použijte kraj ocelové lžičky, nikdy nepoužívejte nože a jiné ostré předměty, které by mohly látku poškodit! Nedojde-li k odstranění špíny, navlhčete mírně a zkuste to znovu. Většinu ulpívajících nečistot lze odstranit pomocí jemné savé houby nebo bílé čisté bavlněné tkaniny s použitím vlažného roztoku neutrálního mýdla. Nečistotu stírejte jemným tlakem, tahy směřujícími od okraje ke středu skvrny, abyste zabránili jejímu zvětšování.

Potřísnění látky oleji a mastnými látkami může způsobit změnu zbarvení látky, proto je nutné takové skvrny vyčistit ihned, nejprve co možná nelépe odstraňte zbytky nečistoty suchým měkkým bavlněným hadříkem. Pěnou vytvořenou z mýdla na praní jemnými krouživými pohyby od vnějšího okraje skvrny do středu skvrny nečistotu vyčistěte. Zbytky mýdlové pěny odstraňte čistým praným bavlněným hadříkem nebo papírovou utěrkou. V případě potřeby látku skvrnu znovu mírně navlhčete čistou vodou a znovu vysušte.

Nepoužívejte organická ředidla ani na bázi lihu.

Po čištění lokálních ušpinění je zpravidla potřeba vyčistit celou plochu – použijte roztok jádrového mýdla na praní nebo slabý roztok neutrálního detergentu a stírací utěrku nebo měkkou houbu.

Důležité upozornění:
Po čištění látky čistícími roztoky vždy nechejte látku důkladně vyschnout, než na ni poprvé usednete!
Pravidelným čištěním uchováte výrobku déle pěkný vzhled a čisté barvy.

Technické parametry látky

Materiálové složení:Líc: 100% Polyuretan Celkové: 66% PES/34% bavlnaUmělá kůže
Využitelná šířka Plošná hmotnostMin. 138 cm Cca 600 g/bm (435 g/m2)
Odolnost v oděru100 000 ot MartindaleEN ISO 14465/12947-2
Pevnost ve švuOsnova 2,0 mm; útek 2,1 mmEN ISO 13936-2
Stálobarevnost na světlo> st. 6 (modrá st.)EN ISO 105 - B02
Stálobarevnost v otěruSuchý 4 - 5, mokrý 4EN ISO 105 - X12
Odolnost v ohybuPo 100.000 ohybech bez změn Po 500.000 ohybech lehké poškození
Přilnavost vrstevNepodařilo se oddělit líc od podkladuEN ISO 2411
Odolnosr proti hořeníVyhověla v cigaretovém testuEN ISO 1021 - 1
Ošetrování:Čistící prostředky na vodní bázi, nepoužívat organická ředidla!
NEWSLETTER
Pro pohodlnější výběr té správné sedačky používáme cookies. Přečtěte si, jak je používáme