6 chyb při výběru potahového materiálu na sedačku

6 chyb při výběru potahového materiálu na sedačku

Jaký potahový materiál zvolit na sedačku? Víte, na co je třeba dávat pozor? Víte, jaké jsou nejčastější chyby, kterých se zákazníci dopouštějí při koupi sedačky? Z tisíce zákazníků vznikl průzkum a zde jsou výsledky.

1. Chyba: Porovnávání látky z kůží

Mnozí zákazníci by chtěli látku s takovou životností jako má kůže. To však není možné. Jakákoliv látka, s jakoukoliv úpravou, nikdy nebude dosahovat takové dlouhé životnosti jako kůže. Tyto dva druhy potahů se nemohou porovnávat. Pokud máte zájem o látku, porovnávejte parametry látky s jinou látkou. Pokud kůži, porovnávejte parametry s jinou kůží.


2. Chyba: Chcete látku, kterou nepoškodí malé děti nebo domácí zvířata

Taková látka ani kůže neexistuje.  Všechny potahové materiály se dají poškodit, záleží jen na tom, čím je dítě poškodí. U domácích mazlíčků záleží, jak mají upravené drápky na tlapkách a co na sedačce vyvádějí. Můžete se na prodejnách informovat, které materiály jsou všeobecně odolnější vůči oděru a jsou lehce čistitelné. Doporučujeme začištěné látky, ze kterých se nedá lehce vytáhnout vlas, látky, které mají v popisu napsané „vysoká odolnost“ a prošly testem, ve kterém dosáhly více než 50 000 otáček.

Pro zajímavost si můžete prohlédnout látky od Phase z kategorie Elegance nebo Luxury. Obě kategorie nabízejí látky s více než 80 000 otáčkami. U každé látky najdete malý obrázek, který charakterizuje její vlastnost.

Látky ELEGANCE nebo látky LUXURY

3. Chyba: Chcete látku, která  má co nejvíce otáček ( tzv. Martindale )

Je všeobecně známo, že každá látka prochází testem, kde se ukáže, při jakém oděru vznikne na látce poškození. Tento test je opravdu užitečný, neboť při výsledku od 50 000 výše je již nepodstatné kolik otáček látka vydržela, neboť běžným používáním není možné způsobit oděr 50 000 otáček ani za 10 let. I přesto hledáte extrémně silnou látku, proto doporučujeme tyto druhy látek od Phase sedaček:

Z kategorie sedaček Elegance (36 400 – 56 000 Kč): EMOTIONFIORELLINASTELLINA

Z kategorie Luxury (56 000 – 200 000 Kč):  CATALLINACHARM

Z kategorie Classic (22 400 – 33 600 Kč): GORDONMOXY


4. Chyba: Chcete látku, která nepropustí vodu

Je pravda, že tato vlastnost je výhoda, ale je třeba si uvědomit, že tato úprava je dodatečná a po čase používání se opotřebuje. Vybírejte proto látku podle jiných vlastností, jako je odolnost, čištění, jemnost dotyku atd…Pokud i přesto chcete, aby látka nepropustila vodu, zakupte si speciální sprej, jenž nanesete na sedací části a několik měsíců se můžete radovat z její nepropustnosti. Sprej zakoupíte na prodejnách Phase sedačky.


5. Chyba: Chci kůži na sedačku, která se nebude vlnit a bude úplně bez chyby 

Pokud skutečně hledáte takovou kůži, musíme Vám oznámit smutnou zprávu. Taková kůže neexistuje. Nejdůležitější je, abyste si uvědomili, že kůže je přírodní materiál. Materiál, který pochází ze zvířete. Jelikož je to přírodní materiál, jenž je citlivý na teploty v místnosti, stává se, že někdy je kůže více navlněná a někdy méně. Nikdy však nemůže být dokonale napnutá. A co drobné nerovnosti a poškození? Bohužel zvíře se během života může zranit, neustále je atakováno hmyzem a často se může jemně odřít o keříky při pasení.

Takové drobné vady na kůži jsou například v Německu akceptovatelné a zákazníci je berou jako pravost kůže. Existují i kůže bez jakékoliv menší vady, pouze však u kožených sedaček od 260 000 Kč výše.

6. Chyba: uvěřit, že laciný potahový materiál nebude žmolkovat

Toto je otázka, kterou si klade skutečně téměř každý zákazník. Pokud si vyberete sedačku od laciného prodejce nebo z diskontní prodejny nábytku, nečekejte, že Vám potah vydrží dlouhé období. Jednou z nejdražších věcí na sedačce je potahový materiál. Laciní prodejci používají nejlevnější potahové materiály dovážené z Číny nebo Turecka. Látky jsou utkané velmi řídce s umělými materiály. Společně to způsobuje, že se drobné vlásky z látky vytahují a způsobí žmolkování. Toto přejde postupně do úplného vydření látky. Dávejte si největší pozor při výběru potahu. Phase například používá převážně látky z Belgie. Jsou dražší, ale za několik let bez reklamace na žmolkování.

Na správném výběru záleží

Přijďte se podívat na svoji sedačku do PHASE sedačky, vyberte si tu pravou látku nebo kůži pro Vás a podlehněte dokonalému pohodlí tak, jako tisíce zákazníků před vámi.

Celou nabídku najdete zde a začněte výběrem vhodné kategorie pro Vás: https://sedackyphase.cz/sedacky-kresla-zidle