Absolutně unikátní látka vyrobená z plastových lahví! 

Phase myslí ekologicky. Záleží nám na naší planetě. Do nabídky potahových látek jsme proto přidali látku z recyklovaného plastového odpadu.

Málokdo si to uvědomuje, ale každý kus plastu, ať už byl vyroben kdykoliv, existuje dodnes. Množství plastového odpadu, které dnes plave například v mořích a oceánech, je velice zneklidňující – kdybychom totiž v znečišťování planety pokračovali stejným tempem, podle odhadu v nich do roku 2050 bude více plastu než ryb.

Naštěstí také v módním průmyslu existuje stále více firem, které se rozhodly, že vyrábět a nakupovat lze i jinak – s ohledem k planetě. Uznávaní módní návrháři používají recyklovaný plast pro výrobu oděvů a koupit si dnes lze například i designové skateboardy z víček či koberce z brček.

I když se k tomuto účelu recykluje pouze malá část plastů, znamená to obrovský průlom v myšlení. Stále více textilních společností se snaží pomoci planetě a proměna PET lahví na vlákna je dnes moderním trendem. Proces je jednoduchý a výsledek ohromující. Lahve se rozemelou na vločky, ty se opakovaně roztaví, filtrují a odstřeďují na nitě, které se následně používají k výrobě textilií a oděvů – od plavek až po večerní šaty.

K firmám, které se rozhodly vražedné plýtvání proměnit v něco užitečného, jsme se připojili také my ve Phase. Ve spolupráci s belgickou firmou Tessutica přinášíme na náš trh speciální potahovou látku GREENFUTURE, která patří do zelené kolekce. Vlákna této látky jsou vyrobena stoprocentně z odpadových PET lahví, získaných zpracováním separovaného plastového odpadu ze skládek. Přestože to na první poslech možná nezní moc přitažlivě, výsledek rozhodně stojí za to. Recyklovaná plastová vlákna se přetransformovala do překrásné GREENCARE látky, která má stejné technické parametry jako látky utkané z originálního polyesteru. A co je důležité, látka je tak jemná a komfortní, že nebudete věřit, že je vyrobena z plastových lahví. Navštivte naše prodejny a přesvědčte sa sami. Látku jsme pro její výjimečnost a vysokou kvalitu zařadili do kategorie ELEGANCE. 

Použití látky GREENFUTURE při výrobě sedacích souprav je příspěvkem firmy Phase k ochraně a zlepšení čistoty naší planety. Pokud patříte k eco-friendly lidem, kteří preferují udržitelnou módu, s naší sedačkou si zaručeně „sednete“. 

Zde si můžete prohlédnout všechny odstíny látky GREENFUTURE.

Belgická firma Tessutica se ve svých aktivitách – jako jedna z mála licencovaných tkalcovských výrobních provozů ve světě – zapojila také do projektu čištění moří SEAQUAL, v rámci kterého dnes spolupracuje asi 250 firem. Zde je krátké prezentační video: