Ceny sedaček půjdou nahoru. Dáváme vám čas objednat si ještě za ty původní.

Přečtěte si pár řádků o aktuálním dění ve světě nábytku. Jaké problémy musíme aktuálně řešit ve výrobách? A jaké komplikace s výrobou, dodáním sedaček a zdražováním konstrukčních komponentů nastaly po úplném otevření ekonomiky?

Ekonomika začala vykazovat znaky oživení, ale bude trvat ještě nějaký čas, dokud se výpadky ve výrobě molitanu a textilií a v dovozu konstrukčních komponentů napříč Evropou znormalizují. To se samozřejmě projevuje neustálými změnami, zvyšováním cen vstupních materiálů a prodlužováním termínů dodání sedaček vám – našim zákazníkům.


Po skončení lockdownu nastává kromě zpoždění dodávek molitanu a jiných surovin i globální nárůst cen dalších konstrukčních komponentů.

Už i u nás, ve střední Evropě, jsou přítomny dozvuky celosvětového výpadku globálního obchodu. Nedostatek komodit způsobuje zvyšování cen. Nejvíce to asi vnímáme u pozastavených výrob v automobilkách, kterým chybí polovodiče. U nás – v nábytkářském průmyslu – došlo ke zdražování dřeva, textilií a dalších momentálně nedostatkových konstrukčních komponentů. Mrzí nás to, ale musíme toto zdražování promítnout do koncových cen, což se projeví na cenách sedaček za několik týdnů. Chceme vás férově informovat s předstihem, ať máte informace z první ruky, abyste se mohli již dnes rozhodnout tak, aby to bylo pro vás co nejvýhodnější. Tento článek píšeme začátkem června. Zvyšování cen se projeví možná již během léta.


Co to pro vás znamená?

Pokud například již dnes víte nebo jen tušíte, že si sedačku chcete koupit tento rok, tak prosím neváhejte a začněte to s námi konzultovat. Rychlým rozhodnutím dokážete ušetřit 5–8 % z ceny sedačky. O tolik se podle našich předpokladů navýší ceny již v průběhu července. O koupi či o objednání sedačky by proto bylo nejlepší uvažovat čím dříve.

Nejde pouze o cenu, ale také o termín dodání sedačky

Pro ty, kteří si objednají mezi prvními, sedačku vyrobíme a dodáme do 10–14 týdnů. Každý další týden však budeme postupně dobu dodání prodlužovat a obáváme se, že koncem srpna budeme muset objednávky pro rok 2021 uzavřít a od 1. 9. přijímat objednávky s termínem dodání až po Vánocích.


Ptáte se proč?

Jednoduše proto, že kapacity naší výroby nejsou neomezené a nelze je z týdne na týden zdvojnásobit. Nezbude nám bohužel jiná možnost, než prodlužovat dobu dodání.

Rádi bychom vás proto férově upozornili na to, že čím později se rozhodnete objednat si sedačku, tím pozdější termín dodání můžete očekávat. A pokud objednáte co nejdříve, při koupi navíc ušetříte – díky tomu, že svoji objednávku podepíšete před zdražováním. Musíte počítat s tím, že doba dodání sedaček se v tomto roce může postupně prodloužit – podle našich odhadů – na 16 až 20 týdnů. To znamená 4 až 5 měsíců. Tak prosím neváhejte a oslovte naše zkušené asistentky prodeje už dnes.


A na závěr máme něco, abychom vás ve vašich rozhodnutích podpořili

Abychom vám usnadnili vaše rozhodnutí, můžete stále využít speciální cenové zvýhodnění – KORONA SLEVU až 23 %. Více o aktuální slevě se dozvíte zde.