PROČ JE LEPŠÍ OBJEDNAT SI SEDAČKU CO NEJDŘÍVE?

Přečtěte si o aktuálním dění ve světě nábytku. Jaké jsou aktuální problémy ve výrobních procesech? A jaké problémy s výrobou a dodáním sedaček očekáváme?

Vytvářet harmonickou krásu v době chaosu je logistická výzva. Příznaky zlepšení ekonomického oživování ve světě i u nás a u našich sousedů, jsou díky dlouhodobým tvrdým restrikcím a postupující vakcinaci znatelné zatím pouze v médiích. Únava z první a druhé vlny pandemie ochromuje výrobu a průmysl. 

Výjimkou není ani ten náš – nábytkářský. Různé typy zákazů i onemocnění zaměstnanců způsobují logistické výpadky u dodávek materiálů a konstrukčních komponentů. To se samozřejmě projevuje neustálými změnami a prodlužováním termínů dodání sedaček vám – našim zákazníkům.

 

Na co vás chceme v tomto článku upozornit?

Na to, že všechno souvisí se vším. Jakmile nastane částečné otevírání ekonomiky, rozproudí se naštěstí normální život. Začnou se otevírat školy, kavárny, kina, obchody. Lidé zase začnou žít své životy a snít své sny. Začnou plánovat budoucnost a zhmotňovat své představy o hezčím, útulnějším a pohodlnějším bydlení. Ekonomika začne vykazovat známky oživení, ale ještě chvíli potrvá, než se výpadky ve výrobě molitanu, textilií a dovoz komponentů napříč Evropou znormalizují. 

Aktuálně naše výroby fungují na 50 %, a to především díky vám – našim zákazníkům, kteří jste si sedačku u nás objednali, i přestože je přístup do našich prodejen omezen. Jsme vám za to nesmírně vděční. Díky vám nemusíme propouštět žádné zaměstnance. Největší problém a omezení výroby však nastane v době, kdy uvolnění vládních opatření otevře naše prodejny.

Očekáváme velký nárůst objednávek

V době psaní tohoto článku máme již více než tři měsíce zavřeno a předpokládáme, že ještě nějakou dobu zavřeno bude. Až nám nakonec povolí otevřít, očekáváme velký příliv zákazníků, kteří budou chtít naše prodejny navštívit bez omezení a v klidu si prohlédnout, vyzkoušet a objednat sedačku, postel či doplňky. 

Díky našim dlouholetým zkušenostem s plánováním výroby sedaček si troufáme předpokládat, že tak, jak to bylo po první a druhé vlně (která trvala mnohem kratší dobu), očekáváme i po této (třetí) vlně velký nárůst objednávek. Těm, kteří si sedačku objednají mezi prvními, ji vyrobíme a dodáme do 7–10 týdnů. V následujících týdnech budeme muset dodací lhůty postupně prodlužovat a obáváme se, že koncem srpna bude nezbytné objednávky pro rok 2021 uzavřít a od 1. 9. přijímat objednávky s termínem dodání až po Vánocích. 

Ptáte se proč? Jednoduše proto, že kapacity naší výroby nejsou nekonečné a nelze je z týdne na týden zdvojnásobit. Nezbyde nám bohužel jiná možnost, než prodlužovat dodací lhůty.

 

Co by pro vás bylo ideální?

Pokud například již dnes tušíte, nebo víte, že si chcete koupit sedačku ještě letos, tak prosím neváhejte a začněte to s námi řešit. Nejlepší by bylo, uvažovat o koupi či o objednání čím dříve. Ideálně nyní, v době omezení. Naše asistentky jsou v práci a čekají na vaše požadavky. Sjednejte si schůzku. 

Můžete navíc využít speciální cenové zvýhodnění – bonusovou slevu – pokud objednávku podepíšete během lockdownu. Aktuální termín dodání je 7 až 10 týdnů. Pokud se však rozhodnete objednat si sedačku až po uvolnění vládních opatření, je nutné počítat s tím, že postupně se doba dodání prodlouží na 16 až 20 týdnů. To znamená 4 až 5 měsíců. Tak prosím neváhejte a naše zkušené asistentky prodeje oslovte již dnes.